top of page
Holding Hands

PRO GAUDIA
PŘÍBĚHY

KAŽDÝ LIDSKÝ PŘÍBĚH JE AUTENTICKÝ. MÁ SVOJI SÍLU, A MŮŽE POMOCI

A PODPOŘIT MNOHO LIDÍ. JEHO VEŘEJNÉ SDÍLENÍ TAKÉ MŮŽE ZMĚNIT DOSTUPNOST TOLIK POTŘEBNÝCH PSYCHOTERAPEUTICKÝCH SLUŽEB

PRO DLOUHODOBĚ NEMOCNÉ.

PŘÍBĚHY NAŠICH KLIENTŮ

K paní psycholožce chodím už přes rok a velice mi pomáhá. Díky ní jsem se naučila občas říkat ne (ještě ne vždy, ale pracuji na tom), začala jsem si víc věřit a získala jsem alespoň nějaké sebevědomí.

Také mi pomohla naučit se čelit některým nepříjemným věcem, které jsem dříve odkládala a vyhýbala se jim.

Byla jsem zvyklá na svou samostatnost, zdánlivou nezávis-lost, počítala jsem s tím, že všechno dokážu vyřešit sama a bez pomoci. Nechala jsem si nakládat a často jsem si sama nakládala nepřiměřené množství úkolů a cítila jsem zvláštní uspokojení z toho, že zvládnu nezvladatelné a takto že mě vidí i moje okolí.

Před dvěma lety mě moje onemocnění přivedlo do nemocnice a do neznámé situace. Musela jsem si připustit závažnost svého onemocnění a omezení, která z něho plynou. Ještě těžší pro mě bylo přijmout fakt, že jsem závislá na lékařské péči a na pomoci a podpoře svého okolí. Vnímala jsem to nesmyslně jako slabost a selhání. Děkuji Vám, že jste tehdy moje pocity vyslechla a začala se mnou pracovat. Vím, že to nebylo lehké.

Celou problematiku psychoterapií vnímám jako ne vždy doceněnou a velmi důležitou. Člověk má nějak pocit,  že to přece všechno zvládne sám a že mu vlastně až tak špatně není. Při sezení s terapeutem se mi ale vždycky ulevilo a přinášelo mi to vždy uvolnění.

Psychoterapii jsem vyhledala kvůli diagnóze karcinom prsu. Vše jsem viděla pesimisticky a několik prvních sezení jsem v podstatě jen proplakala. Nakonec jsem ale v sobě našla dostatek odvahy a odhodlání s nemocí bojovat. Díky psychoterapii jsem si uvědomila, co je pro mě nejdůležitější - žít za každou cenu.

„Když tam ležíte, každý den je stejný. Díky paní Dolákové jsem měla pocit, že se o mě někdo zajímá a že se mám na co těšit. Nevíte ani, co vás čeká nebo jaká je prognóza. Ona tam pro mě byla a dávala mi pocit, že to bude dobré a že to zvládnu. Když jsem upadala do skepse a špatné nálady, tak mi říkala, že to nesmím vzdát, mám se probrat a znovu bojovat. Chodila za mnou kdykoli mohla.“

Nikola

foto: Michael Polák (PRÁVO)

Collage 2021-07-21 14_13_09_edited.jpg

PŘÍBĚHY NAŠICH PATRONEK

JFK5e107d_5.jpg

Kristýna Frejová

„S PRO Gaudia jsem se poprvé setkala v rámci charitativního představení. Když v roce 2007 odcházela na rakovinu moje maminka, cítila jsem pocit totální bezmoci a zmaru. Chtěla jsem s ní strávit co nejvíce času, protože jsem věděla, že nám ho mnoho nezbývá.
Svou lásku a čas jsem se snažila rozdělit mezi dvě nejdůležitější bytosti v mém životě, svoji maminku a tehdy roční dceru. Ne vždy mi to ale vycházelo podle mých představ, a proto vím, jak nesmírně důležitá je psychoterapeutická podpora a jak velkou sílu má „slovo“. Spoluprací s PRO Gaudia chci smysluplně pomoci těm, kteří nemají to štěstí, že s nimi jejich blízcí mohou být intenzivně do posledního nádechu a výdechu.“

Frejova
unnamed.jpg

Jitka Smutná

„Pro dobrou věc, moc ráda využiji popularity, která je mnohdy jen pro zlost. PRO Gaudia je organizace, která podporu opravdu potřebuje. Když se v naší blízkosti vyskytne vážná nemoc, potřebujeme podporu všichni. Nezáleží, jestli jako pacient, jeho blízký, rodina nebo přítel. Nebo jako zdravotník, který o takového pacienta pečuje v nemocnici. A právě v tu chvíli přichází PRO Gaudia, jako profesionální klidná síla. Její terapeuti poskytují psychologickou podporu zdarma a přímo tam, kde je jí nejvíc potřeba, přímo u lůžka v nemocnicích. Tyto služby ale bohužel nelze hradit z veřejného zdravotního pojištění. Jedinou cestou, jak terapie financovat, je získávání sponzorů, pořádání benefičních představení a koncertů nebo charitativních akcí. A v téhle chvíli mohu svou „známou tváří“ přispět i já. A dělám to moc ráda.“

Smutna

CHCETE SVÝM PŘÍBĚHEM TAKÉ UPOZORNIT NA TO, ŽE DLOUHODOBĚ NEMOCNÍ PSYCHOTERAPII OPRAVDU POTŘEBUJÍ? ZAPOJÍTE SE?

To je skvělé a moc vám za to děkujeme!

Stačí vyplnit formulář, počkat, až se vám ozveme a domluvíme další postup.

Nemusíte mít obavy, finální příběh samozřejmě zveřejníme jen s vaším souhlasem a autorizací.

PODĚLTE SE S NÁMI O SVŮJ PŘÍBĚH

Děkujeme!

bottom of page